2018-04-28 XXII kolejka V ligi Bratek Bratkowice - Błażowianka. Instynkt Karnasa i parady Sobczyka.
Dodane przez dnia April 28 2018 21:29:46
Będąca w kryzysie drużyna Błażowianki stanęła przed kolejnym trudnym zadaniem, bo będący gospodarzem Bratek nie zwykł oddawać punktów na swym boisku. Tuż przed spotkaniem okazało się, że kontuzji doznał Tomasz Sobczyk i linia defensywy znów została uszczuplona. Mecz jednak lepiej rozpoczęli goście, rajdy Michała Karnasa z trudem powstrzymywali miejscowi. Kozak instynktownie bronił uderzenie "Karniego" a dobitka "Rzepy" wylądowała w rękach bramkarza. Po dwudziestu minutach przewagi Błażowianki obudził się Bratek i najpierw strzał z czternastu metrów gospodarze widzieli w siatce, ale fantastyczną paradą popisał się Dominik Sobczyk i sparował piłkę na róg. Za moment kapitaną bombę zza pola karnego nasz bramkarz palcami sparował na poprzeczkę.

Rozszerzona zawartość newsa
Będąca w kryzysie drużyna Błażowianki stanęła przed kolejnym trudnym zadaniem, bo będący gospodarzem Bratek nie zwykł oddawać punktów na swym boisku. Tuż przed spotkaniem okazało się, że kontuzji doznał Tomasz Sobczyk i linia defensywy znów została uszczuplona. Mecz jednak lepiej rozpoczęli goście, rajdy Michała Karnasa z trudem powstrzymywali miejscowi. Kozak instynktownie bronił uderzenie "Karniego" a dobitka "Rzepy" wylądowała w rękach bramkarza. Po dwudziestu minutach przewagi Błażowianki obudził się Bratek i najpierw strzał z czternastu metrów gospodarze widzieli w siatce, ale fantastyczną paradą popisał się Dominik Sobczyk i sparował piłkę na róg. Za moment kapitaną bombę zza pola karnego nasz bramkarz palcami sparował na poprzeczkę.Wreszcie w 26 minucie szybka składna akcja Błażowianki, Wojciech Kruczek zagrał do Dawida Gwazdacza a ten kapitalną wrzutką wypatrzył wbiegającego w pole karne Michała Karnasa, a ten mimo asysty obrońcy przyjął piłkę klatką piersiową i uderzył z jedenastu metrów w długi róg obok rozpaczliwie interweniującego Kozaka. Bratek mógł odpowiedzieć w 44 minucie, po dośrodkowaniu z kornera bez opieki w polu karnym znalazł się zawodnik Bratka ale uderzył głową obok słupka. Po przerwie gospodarze przejęli inicjatywę, próbowali akcji oskrzydlających i piłek prostopadłych, ale umiejętnie kierowana defensywa przez "Wazona" nie dopuszczała od groźnych sytuacji. Jednak w 62 minucie Bratek cieszył się z wyrównania, bo po dośrodkowaniu z wolnego gracz trenera Szmuca głową skierował piłkę do siatki, radość została zmącona przez arbitra bocznego, który słusznie zasygnalizował pozycję spaloną i wynik nie uległ zmianie. W 74 minucie Michał Karnas przeprowadził szybką akcję, sklepał z "Talerzem", a Talerz zagrał prostopadłą piłkę do "Karniego" obrońca Bratka niefortunnie próbował przyjmować piłkę, która wpadła jednak pod nogi Michała Karnasa, a ten w sytuacji sam na sam podwyższył wynik meczu. Warto dodać, że sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną w tej akcji, lecz znakomicie ustawiony arbiter główny nawet przez moment nie miał wątpliwości, że bramka została zdobyta prawidłowo. W końcówce Bratek stworzył sobie sytuację bramkową, ale Kacper Cieśla ubiegł gracza gospodarzy. Szansę debiutu dostał dziś Norbert Rabczak i wreszcie rozegrał w seniorskiej piłce swe pierwsze minuty, zmiana Mirosława Durka w doliczonym czasie gry została podyktowana kontuzją nosa naszego zawodnika.

Bratek Bratkowice - Reslogistic Błażowianka Błażowa 0:2 (0:1)

0:1 Michał Karnas (26)
0:2 Michał Karnas (74)


Błażowianka : Dominik Sobczyk - Piotr Brzęk, Kacper Cieśla, Dariusz Róg, Sebastian Bober, Michał Karnas, Damian Rzepecki (85 Dominik Laska), Hubert Serwatka, Paweł Kruła (90 Norbert Rabczak), Dawid Gwazdacz (70 Mirosław Durek, 90 Nikodem Kmiotek, Wojciech Kruczek (77 Piotr Kruczek).