Jacek Marczydło (46 Dawid Nowak) PIOTR WOŹNIAK (81 TOMASZ SOBCZYK)
Bartosz Weres (65 Maciej Sierżęga) PAWEŁ MAJCHER (46 MIROSŁAW MAKARA)
Tomasz Jucha MARCIN SOBKOWICZ
Oskar Sierżęga (46 Mariusz Bazylak) PIOTR KRUCZEK

W dwudziestej szóstej kolejce rozgrywek V ligi Błażowianka udała się do Rzeszowa na prestiżowy mecz z Koroną. Gospodarze pod wodzą byłego trenera naszej drużyny Tomasza Orłowskiego wiosną gromią wszystkich jak leci. Nasi piłkarze zaś wiosną grają słabo i nagle stoczyli się niebezpiecznie w pobliże strefy spadkowej. W sobotnim pojedynku Tomasz Drewniak przestawił kilka ogniw w naszym zespole na inne pozycje i tak Marcin Mijalny po 18 latach powrócił na swą debiutancką i zagrał na lewej obronie, Piotr Brzęk zaś musiał radzić sobie na środku pomocy. Od początku meczu do ataku ruszyły oba teamy, ale pierwszą dogodną okazję stworzyli goście. Faulowany na dwudziestym metrze był Piotr Kruczek, a stały egzekutor Marcin Mijalny stanął przed ogromną szansą na zdobycie prowadzenia. Jego strzał minął jednak poprzeczkę o centymetry. Za moment dwójkowa akcja Kanach - Sobkowicz i po dośrodkowaniu na piąty metr Piotra Kruczka w ostatniej chwili ubiegł jeden z obrońców. Po tym czasie inicjatywę przejęli gospodarze i coraz bardziej kotłowało sie pod naszą bramką. Strzał z 25 metrów Weresa pięknie wybronił Jamrozik, za chwilę obrońcy zablokowali uderzenie z 14 metrów Juchy, by znów dwie minuty później po zamieszaniu wybijać bezpańską piłkę. Duże zamieszanie siał w szeregach naszej defensywy Woźniak z Amarowiczem. Ten ostatni kilkakrotnie wygrywał pojedynki z prawej strony i po jego dośrodkowaniach mocno musieli się natrudzić by wybić futbolówkę nasi obrońcy. W 45 minucie po znakomitym dośrodkowaniu na siódmy metr Sierżęga powinien dać prowadzenie swemu zespołowi, ale jego uderzenie głową wyśmienicie obronił nasz bramkarz. Po przerwie obraz gry nie zmieniał się i nadal gospodarze prowadzili grę. Pierwszy kwadrans to zdecydowana ich dominacja. Jucha z Nowakiem stanęli przed szansą na zdobycie pierwszej bramki, ale jeden drugiemu przeszkodził w oddaniu celnego strzału i Ostafinski wybił piłkę. Za chwilę musiało być 1:0, Bazylak zakręcił Początkiem zagrał do Sieńki ten wyłożył futbolówkę do Juchy, który miał tylko pustą bramkę, jego strzał mimo, że celny w ekwilibrystyczny sposób wybił z linii bramkowej Bartosz Szczygieł. Po tej sytuacji impet gospodarzy osłabł i spotkanie się wyrównało. Jednak w ostatnim kwadransie znów do natarcia ruszyli gracze Tomasza Orłowskiego i w 76 minucie strzał Pawła Sieńki, Ireneusz Jamrozik sparował na poprzeczkę, następnie Ostafiński głową wybijał piłkę na korner, wracający do obrony bohater sprzed osiemnastu minut Bartosz Szczygieł pechowo nabiegł na futbolówkę i wpakował ją do swojej bramki. Interweniujący jeszcze Jamrozik wyciągnął piłkę już zza linii bramkowej i sędzia Marcin Leniart po sygnalizacji bocznego arbitra Grzegorza Fusa słusznie uznał bramkę. Po zdobyciu bramki do ataku ruszyli piłkarze Błażowianki, strzelał Kanach nieznacznie nad poprzeczką, w osiemdziesiątej minucie Marcin Sobkowicz ograł trzech obrońców i uderzył tuż nad bramką Pieniążka. Minutę później Kanach zagrał do Sobkowicza, lecz ten niedokładnie dośrodkował w pole karne i bramkarz gospodarzy poradził sobie z tą centrą. Korona jednak w tym czasie powinna zdobyć choćby jeszcze jedną bramkę aby zapewnić sobie wyższe prowadzenie, lecz w dogodnych sytuacjach jej gracze zamiast grać kolektywnie starali się indywidualnymi rajdami kończyć akcje i pożytku z tego nie było. Arbiter spotkania Marcin Leniart doliczył trzy minuty. Wprowadzony w końcówce spotkania Kołodziej właśnie w doliczonym czasie gry wywalczył rzut rożny, przed którym w polu karnym gospodarzy znalazł się nawet bramkarz Błażowianki. Rywale skupili się na dwójce Jamrozik - Ostafiński pozostawiając bez opieki Piotra Kruczka, który piękną główką wykorzystał dokładną centrę Damiana Kołodzieja. Remis ze wskazaniem na Koronę tak po pięściarsku można podsumować zakończony pojedynek.